NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA


Bramka sms dla firm

Do czego służy platforma PlaySMS?

Platforma PlaySMS jest narzędziem, służącym do masowego wysyłania SMS, poprzez ręczne wprowadzanie danych lub automatyzację z API SMS.

Kto może korzystać z platformy PlaySMS?

Z platformy PlaySMS (masowa wysyłka SMS) może korzystać każdy, kto się zarejestruje, przejdzie weryfikację oraz ma potrzebę zastosowania w swojej firmie takiego rozwiązania komunikacyjnego, usprawniającego działanie firmy, jakim jest masowa wysyłka SMS dla firm i auto SMS.

W jaki sposób mogę skorzystać z usług PlaySMS.pl?

Wystarczy zarejestrować się na darmową platformę PlaySMS, poprzez uzupełnienie podstawowych informacji, takich jak imię, nazwisko, numer telefonu, adres e-mail oraz ustawić hasło.

Jak się zarejestrować?

Aby zarejestrować się na panel SMS (kampania SMS, marketing SMS, auto SMS), należy wejść na stronę www.playsms.pl, wybrać opcję rejestracja, a następnie wypełnić formularz niezbędnych danych, takich jak imię, nazwisko, email, numer telefonu, ustawić hasło i potwierdzić rejestrację.

Jak się zalogować?

Po wejściu na stronę www.playsms.pl, należy kliknąć zielony przycisk logowanie (centralna część strony głównej lub prawy, górny róg), używając identyfikatora czyli adresu e-mail, oraz wcześniej ustawionego indywidualnego hasła.

Czy platforma PlaySMS.pl jest darmowa?

Zarówno rejestracja do platformy PlaySMS jest darmowa, jak i pakiet punktów na start (do 50 punktów). Natomiast stałe korzystanie z platformy wiąże się z opłatami uwzględnionymi w cenniku. Istnieje możliwość przedpłaty prepaid lub forma umowy postpaid.

Jakie są formy płatności PlaySMS?

Płatność na platformie playsms.pl można zrealizować standardowymi metodami płatniczymi. Ponadto istnieją 2 różne formy współpracy - prepaid i postpaid.

Na czym polega prepaid?

Prepaid jest formą rozliczenia, polegającą na wcześniejszym doładowaniu konta konkretną sumą, przeznaczoną na masową wysyłkę SMS. Cennik formy prepaid różni się od postpaid.

Na czym polega umowa postpaid?

Postpaid jest formą rozliczenia, przy której podpisywana jest umowa z miesięcznym okresem wypowiedzenia. Forma postpaid wiąże się z najlepszą ofertą cenową za powiadomienia SMS, auto SMS i cały marketing mobilny związany z wysyłka SMS.

Czy każdy moze być klientem PlaySMS.pl?

Każdy zarejestrowany użytkownik, może korzystać z platformy PlaySMS.pl, służącej do masowej wysyłki SMS z możliwością optymalizacji poprzez API SMS.

Czy platforma PlaySMS.pl wykorzystuje moje dane osobowe?

Indywidualne dane są wymagane do rejestracji i służą jedynie do weryfikacji użytkownika i nie są wykorzystywane do innych celów.

Jaki rodzaj wiadomości można wysłać poprzez platformę PlaySMS.pl?

Marketing SMS w PlaySMS.pl można prowadzić poprzez kampanie złożone z różnych rodzajów powiadomień SMS. Są to auto SMS zautomatyzowane poprzez integrację z sms api, SMSy jednokierunkowe z nadpisem, SMS2WAY oraz MMS.

Co to jest nadpis?

Nadpis to inaczej zdefioniowane pole nadawcy, wpływające pozytywnie na wizerunke firmy, jej wiarygodność i profesjonalizm. Aplikacja SMS playsms.pl pozwala na darmowe ustawienie dowolnego nadpisu z np. nazwą własnej firmy. Marketing SMS i wysyłka smsów dzięki nadpisowi ma również funkcje wizerunkowe. Więcej o nadpisie przeczytasz na naszym blogu https://playsms.pl/blog/co-to-jest-nadpis/

Ile znaków może mieć nadpis?

Nadpis może mieć maksymalnie 11 znaków i jest to ograniczone ze względu na możliwości techniczne wiadomości SMS, natomiast powiadomienia SMS pozwalają na użycie 160 znaków w auto sms.

Czy mogę użyć więcej niż 11 znaków w nadpisie?/Dlaczego nie mogę użyć więcej niż 11 znaków w nadpisie?/Polu nadawcy?

Nie jest to możliwe. 11 znaków wynika z możliwości technicznych wiadomości SMS i na ten moment jest to maksymalny limit.

Na czym polega Email2SMS?

Ten rodzaj auto SMS, pozwala na wysłanie wiadomości SMS poprzez wysłanie wiadomości email. Interfejs Email2SMS pozwala na przesyłanie wiadomości SMS wykorzystując do tego wiadomości e-mail. Email2SMS umożliwia prostą wysyłkę wiadomości SMS nie wymagając używania platformy PlaySMS ani żadnych integracji z systemem platformy PlaySMS. Metoda Email2SMS w marketingu SMS jest więc swojego rodzaju nową formą API SMS. Więcej o funkcjonalności email2SMS znajdziesz na blogu https://playsms.pl/blog/nowe-mozliwosci-email2sms-w-marketingu-sms/

Co to jest SMS2Way?

SMS2WAY pozwala odbiorcy odpowiedzieć na powiadomienia SMS, dzięki czemu możliwa jest interakcja między nadawcą a odbiorcą pomimo pełnej automatyzacji auto SMS poprzez sms api.

Gdzie będą widoczne odpowiedzi na wiadomości?

Odpowiedzi na powiadomienia SMS odbiorców, będą widoczne w panelu playsms.pl, lecz można je przekierować na email, numer telefonu (SMS) lub dowolny adres url.

Czy platforma PlaySMS.pl udostępnia treść SMS?

Platforma PlaySMS.pl umożliwia masową wysyłkę SMS do wlasnej bazy kontaktów, udostępniając liczne funkcje, takie jak grupowanie kontaktów, planowanie wysyłki, czy personalizowanie wiadomości o zawarte dane. Natomiast zapewnienie treści, zawartości wiadomości jak i sama baza klientów, leży po stronie użytkownika. Jednakże w razie wystąpienia problemów czy wątpliwości, zespół PlaySMS służy pomocą, dlatego zawsze zachęcamy do kontaktu.

Czy platforma PlaySMS.pl dysponuje bazą danych wysyłkowych?

Platforma PlaySMS.pl pośredniczy w wysyłce sms, udostępniając funkcjonalność i możliwość automatyzacji powiadomień SMS poprzez api sms, natomiast nie dysponuje gotowymi bazami danych. Po stronie klienta stoi zaimplementowanie bazy lub jej zbudowanie. Natomiast udostępniamy możliwość stacjonarnego zbierania bazy klientów, poprzez narzędzie do jej budowania, o którym więcej na naszym blogu https://playsms.pl/blog/buduj-baze-swoich-klientow-wspolnie-z-playsms/ oraz kanale YouTube PlaySMS https://www.youtube.com/watch?v=KYKGUEZT3fY&t=3s

Czy platforma PlaySMS.pl udostępnia możliwość wysyłania innych wiadomości poza tekstowymi?

Tak, platforma playsms.pl udostępnia możliwość przesyłania plików za pomocą MMS.

Jak można przetestować za darmo platformę PlaySMS.pl?

Platforma PlaySMS.pl udostępnia możliwość wykorzystania darmowego pakietu wysyłki SMS. Za samą rejestrację, użytkownik otrzymuje 30 darmowych punktów do wykorzystania na wysyłkę próbną. Dodatkowe 20 punktów można uzyskać dzięki promocji na Facebooku PlaySMS.

Czy istnieje możliwość automatyzacji systemu poprzez API?

Tak, funkcjonalność platformy playsms.pl można zautomatyzować poprzez implementację prostego API SMS, dzięki któremu wysyłka SMS i powiadomienia SMS odbywają się automatycznie, zgodnie z generowanymi zapytaniami własnego systemu, tworząc auto SMS.

Na czym polega SMS API?

API SMS jest interfejsem umożliwiającym integrację systemu wewnętrznego firmy z funkcjonalnością naszej platformy. Jest to rozwiązanie usprawniające działanie firmy, oraz optymalizujące czas i zasoby potrzebne na prowadzenie kampanii SMS. Więcej informacji na temat API jest dostępne w artykule na naszym blogu https://playsms.pl/blog/api-i-automatyzacja-powiadomien-sms/

Ile znaków maksymalnie zawiera SMS?

Jedna wiadomość SMS zawiera maksymalnie 160 znaków, natomiast jest to uzależnione od użycia tzw. znaków specjalnych, czyli np. polskich znaków. Jeśli treść wiadomości przekroczy limit znaków, system zacznie naliczać znaki na poczet następnej wiadomości. Natomiast cała treść zostanie złączona i wysłana jako jedna wiadomość. Ilość znaków jest automatycznie przeliczana na ilość wiadomości i jest to widoczne w panelu PlaySMS pod polem treści wiadomości.

Czy PlaySMS.pl dodaje treści reklamowe do wiadomości?

Platforma PlaySMS jest narzędziem umożliwiającym autonomiczne, masowe wysyłanie SMS bez reklam. PlaySMS nie wykorzystuje SMSów klientów jako nośnika treści reklamowych.

Czy mogę tworzyć grupy kontaktów?

Tak, platforma playsms.pl umożliwia grupowanie kontaktów wględem wybranych kryteriów, i wykorzystywać je do wysyłki SMS w prowadzonym marketingu SMS skierowanym do konkretnych grup odbiorców.

Jak tworzyć grupy kontaktów?

Grupy kontaktów można zaimportować bezpośrednio ze swojej własnej bazy, lub stworzyć je samodzielnie w panelu playsms.pl. W tym celu należy zalogować się na swoje konto, wejść w zakładkę baza kontaktów → grupy, a następnie wybrać opcję “dodaj grupę”, gdzie można zdefiniować nazwę grupy oraz jej opis, w celu łatwiejszej identyfikacji. Następnie wybrane kontakty należy przydzielić do określonej grupy. Grupy można również przypisać do kontaktów.

Jak ustawić szablony wiadomości SMS?

Po zalogowaniu na panel SMS, należy wybrać zakładkę Wysyłka → Szablony, a następnie ustawić szablon wybierając przycisk “Utwórz nowy szablon”.

Czy mogę zaimportować moją bazę kontaktów do platformy PlaySMS.pl?

Tak, aby zrealizować masową wysyłkę auto SMS, należy zaimportować bazę klientów wskazując plik CSV lub podając dane w polu tekstowym.

Jak zaimportować gotową bazę kontaktów do panelu PlaySMS.pl?

Możesz zaimportować swoje kontakty na dwa sposoby: wskazując plik CSV lub podając dane w polu tekstowym. Po wczytaniu danych system spróbuje automatycznie przyporządkować dane do odpowiednich pól. Dostępne pola to: nazwa, imię, nazwisko, numer telefonu, email, płeć, lokalizacja, grupy, pole użytkownika 1, pole użytkownika 2, pole użytkownika 3. Pola użytkownika od 1 do 3 pozwalają na przypisywanie do kontaktu dowolnych wartości, które nie są zdefiniowane standardowo (np. wiek, grupa krwi, wysokość rabatu). W polu "Grupy" można wpisać listę grup (oddzielonych przecinkami) do których ma zostać przypisany kontakt. Jeśli dana grupa nie istnieje to zostanie utworzona.

Jak zaplanować wysyłkę powiadomień SMS?

Planowanie wysyłki auto SMS może odbywać się poprzez implementację apisms, (które automatycznie przypisze wysyłkę do konkretnych zdarzeń), lub zaplanowanie wysyłki w panelu PlaySMS.pl. W tym celu, po zalogowaniu na konto, należy przejść do zakładki “wysyłka”, wybrać konkretny rodzaj wiadomości (SMS, SMS2WAY lub MMS), a następnie ustawić datę i godzinę wysyłki.

Jak zmienić dane mojej firmy?

Dane firmy można zmienić w dowolnej chwili po zalogowaniu do panelu, w zakładce “Mój profil”.

Czy mogę zmieniać pakiety aby cena była niższa?

W formie umowy postpaid obowiązuje miesięczny miesiąc wypowiedzenia, natomiast jest możliwe przejście między formą prepaid i postpaid.

Czy w każdej chwili mogę wypowiedzieć umowę?

W ramach prepaid, współpraca nie jest zobowiązana umową, a postpaid wiąże się z miesięcznym okresem wypowiedzenia, lecz taką umowę można wypowiedzieć w każdej chwili. Natomiast zachęcamy do każdorazowej konsultacji w tej kwestii, ponieważ współpraca z playsms.pl to układ partnerski, gdzie każde zdanie jest brane pod uwagę i jesteśmy chętni do rozmowy i negocjacji.

Jak pobrać wtyczkę PrestaShop PlaySMS?

Wtyczkę do PrestaShop, umożliwiającą implementację funkcjonalności platformy playsms.pl do auto sms, generującą powiadomienia SMS, można pobrać ze strony https://playsms.pl/narzedzia/index.html Na kanale YouTube PlaySMS znajduje się instrukcja instalacji wtyczki https://www.youtube.com/watch?v=XsaHJNNGeEI oraz jej konfiguracji https://www.youtube.com/watch?v=_BQ2k37pzDQ&t=8s

Jak pobrać wtyczkę WooCommerce PlaySMS?

Wtyczkę do WooCommerce, umożliwiającą implementację funkcjonalności platformy playsms.pl do auto sms, generującą powiadomienia SMS, można pobrać ze strony https://playsms.pl/narzedzia/index.html Na kanale YouTube PlaySMS znajduje się instrukcja instalacji wtyczki https://www.youtube.com/watch?v=OfyLnN7G8-8 oraz jej konfiguracji https://www.youtube.com/watch?v=a7TNTD5kIl8&t=1s

Jak pobrać wtyczkę Magento PlaySMS?

Wtyczkę do Magento, umożliwiającą implementację funkcjonalności platformy playsms.pl do auto sms, generującą powiadomienia SMS, można pobrać ze strony https://playsms.pl/narzedzia/index.html

Jak otrzymać darmowy pakiet SMS w PlaySMS.pl?

Aby otrzymać darmowy, startowy pakiet SMS, należy się zarejestrować na panelu playsms.pl, a konto zostanie doładowane o darmowe punkty na automatyczne wysylanie sms.

Gdzie mogę sprawdzić swój stan konta?

Stan konta jest widoczny po zalogowaniu się na swój panel PlaySMS u góry strony. Informacja jest podzielona na punkty, stosownie do potrzebnej ilości przypadającej na konkretny rodzaj SMS, SMS2WAY lub MMS.

Wszelkie prawa zastrzeżone. © App World sp. z o.o. 2017